Sadarbībā ar www.fotoire.lv man bija iespēja notestēt kādu interesantu stiklu un tas bija Sigmas ražotais platleņķis AF 24MM F/1.4 ART. Objektīvs tika testēts ar Canon 5D mark III un ar Sony A7R II + Sigma MC-11 adapteris. Pēc aptuveni stundas testa, priekš manis tapa skaidrs, ka labāk patīk kā tas zīmē savienojumā ar Sony un pieņēmu lēmumu visu tajā dienā plānoto fotosesiju ar Anitu un Edgaru bildēt tieši ar Sony A7R II un SIGMA  24mm F 1.4 un Canon 85mm F 1.2. Tā kā bildējām gandrīz tumsā, F1.4 tiešām noderēja.

Edgars

Esmu no tiem, kas uzskata, ka jēga pirkt objektīvu ar F1.2-2 ir tikai tad, ja tieši ar pilnībā atvērtu diafragmu to taisies arī izmantot. Viss tika bildēts arī ar F1.4 un jāsaka, ka Sigma nelika vilties. Pie F1.4 tas ir superīgi ass, ļoti minimāla distorcija, diezgan ievērojama hromatiskā aberācija (mūsdienās gan tas ir sīkums un dažu sekunžu darbs pēcapstrādē), bet galvenais ir asums un tiešām iespaidīgā bildes kvalitāte. Bokeh ir tāds nu ne sliktākais, bet par ļoti interesantu arī nenosauksi.

Anita

Sigmām parasti pārmet AF problēmas un, lai arī šis objektīvs nav izņēmums, AF ir krietni uzlabots salīdzinot ar agrākajām Sigmām. Mazliet traucēja, ka fotoaparāts pats savā nodabā visu laiku bīdīja šurp turp AF it kā kaut ko meklējot arī tad, kad netiek izmantots, bet ar adaptētajiem objektīviem citai kamerai visādi mazi brīnumi mēdz parādīties. Tajā pašā laikā ideāli strādāja visi Sony  A7R II advancētie smalkie fokusa režīmi. AF nav lēns, bet nav arī ātrs, bet salīdzināt ar Canon ātrajiem stikliem noteikti nevar, Canon ir pārāks. Tāpat bija novērojamas AF neprecizitātes, it kā fokusu atrod un nofiksē, bet tomēr garām, taču tas bija reti. Trokšņa ziņā AF ir ļoti kluss, video filmētājiem tātad arī piemērots. Manā gadījumā SIGMA AF 24MM F/1.4 ART tika ekspluatēts sarežģītos gaismas apstākļos un gandrīz tumsā, taču ne brīdi nebija izmisuma sajūta par to, ka objektīvs nevar nofokusēties.

Bet visus mazos trūkumus atsver bildes kvalitāte un asums pat pie F1.4. Kaut arī biju lasījis, ka bildes kvalitāte ir iespaidīga, nebiju cerējis, ka tā pārsteigs! Varētu vēl vēlēties weather seeling šim objektīvam.

Noteikti iesaku pamēģināt SIGMA AF 24MM F/1.4 ART, it sevišķi tiem, kuriem liekas, ka šajā fokusa attālumā ar Canon 24-70 un 16-35 viss ir izteikts un pietiekams. Būtu bijis interesanti vēl salīdzināt vienos apstākļos ar SIGMA AF 20MM F/1.4 ART. Principā SIGMA AF 24MM F/1.4 ART varētu būt arī vienīgais objektīvs, ko ņemt līdzi ceļojumā, kad nav iespējas paņemt vairākus – ļoti universāls objektīvs.

Alternatīva un tiešākais konkurents ir Canon EF 24mm f/1.4L II USM, bet manuprāt bilžu rezultāts ir gandrīz identisks, tikai Canon ir divas reizes dārgāks. Priekš sevis es laikam izvēlētos ņemt divas Sigmas, nevis vienu Canon.

SIGMA AF 24MM F/1.4 ART dodu 8/10 kopumā un 10/10 par bildes kvalitāti un asumu pie F1.4

Sportistu ģimene

Šis ir mans personīgais vērtējums un pieredze ar šo objektīvu un konkrēto savienojumu ar kameru.